Hromosvody (bleskosvody)

Dodávka, zhotovení, opravy, revizní zprávy hromosvodů vnitřní i vnější LPS dle ČSN EN 62305 - 1, 2, 3, 4. Montáže a dodávka SPD typ 1 svodiče bleskových proudů,SPD typ 2 a 3 svodiče přepětí (svádí bleskové proudy a přepětí vzniklá údery blesku, ochrání elektroniku). Materiály na hromosvod: FeZn pozinkovaná ocel, Cu měď, AlMgSi slitina hliníku, A2 nerez

Opravy, doplnění, revize hromosvodu dle ČSN 34 1390 do doby rekonstrukce objektu. Dle možností doplnění tohoto hromosvodu o prvky dle nové normy ČSN EN 62305 1 - 4.

Aktivní hromosvody s rychlou emisí výboje montáže a opravy - revize aktivních hromosvodů Helita a Prevectron.

pdf

Pověření k revizi a montáži ke stažení zde


Potvrzení funkčnosti elektronického bloku jímačů aktivních hromosvodů.

Podklad pro revizní zprávu hromosvodů.

Elektronický blok se nachází na vrcholu jímače – stožáru hromosvodu, proměření jeho funkčnosti provádíme na základě akreditovaného souhlasu výrobců  s měřicími přístroji ověřenými a dodanými výrobcem. Proměření funkčnosti je základním předpokladem pro zpracování revizní zprávy hromosvodu. Na základě tohoto potvrzení může revizní zprávu vystavit každý revizní technik s osvědčením E3.
Cena proměření a vystavení potvrzení je dle umístění a přístupnosti bloku od 2.500 Kč za jeden blok.

Dle potřeby můžeme zpravovat kompletní revizní zprávu hromosvodů.
Funkční elektronický blok je základním předpokladem funkčnosti aktivních hromosvodů.

Cena hromosvodu

Cenu nelze dostatečně přesně určit bez podrobných informací či bez fyzické prohlídky objektu a konzultace se zákazníkem, neboť záleží i na jeho požadavcích, a nebo bez předložení projektové dokumentace (ta by ostatně dnes měla být na každý nový hromosvod). Ke zpracování cenové nabídky je nutné znát:

  • 1) Z jakého materiálu má být hromosvod zhotoven, stačí-li z materiálu FeZn, který vyžaduje v budoucnu údržbu - ochranný nátěr, či zvolit materiály bezúdržbové, AlMgSi, Cu, A2.
  • 2) Množství potřebného materiálu to se odvíjí podle velikosti objektu a zařazení objektu do patřičné třídy LPS, ta se určí analízou rizika a podle ní se určuje počet svodů hromosvodu, poloměr valící se koule, poloměr ochranného úhlu jímačů i velikost ok mřížové jímací soustavy.
  • 3) Je pořeba znát sklon a krytinu střechy protože jinak se montuje hromosvod na pochozí střechu a jinak na střechu o strmém sklonu.
  • 4) Zda půjde o hromosvod oddálený, izolovaný nebo bude stačit základní provedení a proč zvolit právě toto provedení s ohledem na bezpečnost osob i majetku, ale zároveň také s ohledem na ekonomickou stránku - cenu. Vše dle normy ČSN EN 62305- 1 -4.

Proto neváhejte a zavolejte nám, napište nebo vyplňte náš poptávkový formulář a my rádi odpovíme či se dostavíme na bezplatnou konzultaci na místo stavby.

Možnost zařízení projektů na hromosvody - LPS.

Image 0 -

Image 1 -

Fotografie z instalace aktivního hromosvodu na chrámu sv. Víta Pražský hrad.


Vlastníme osvědčení dle vyhlášky 50/78 Sb.§ 5 až § 9, pravidelně navštěvujeme semináře ČKAIT, pravidelně docházíme na školení a skládáme zkoušky z prací ve výškách,z montážních plošin, prací s motorovou pilou a pod.

O nás
Proč zvolit nás?
Máme dlouholeté zkušenosti v oboru a výškové práce i veškeré další činnosti provádíme s důrazem na kvalitu poskytovaných služeb, dodržování norem a spokojenost zákazníka. Vlastníme osvědčení dle vyhlášky 50/78 Sb.§ 5 až § 9 a pravidelně se účastníme školení. Zákazníkům nabízíme bezplatnou konzultaci a vypracování cenové nabídky zdarma.
Klikni na elektrika CZ- Zajímavosti a novinky od elektriky
Ověřená firma ifirmy.cz CENTRAL GROUP 23. investiční a. s.